Joga dla kręgosłupa

Ból kręgosłupa może zdarzyć się każdemu. W dzisiejszych czasach nie tylko starsze osoby odczuwają ten dyskomfort. Młodzi ludzie, którzy swój dzień pracy spędzają przed komputerem, również mogą poskarżyć się na takie dolegliwości.
By ciągle nie faszerować naszego organizmu tabletkami przeciwbólowymi, lepiej skupić się na jodze, która może dać lepsze efekty niż lekarstwa.

Czym jest joga?

Joga to starożytny system filozofii indyjskiej, który pozwala na odnalezienie siebie. Joga, dzięki swojej uniwersalności może być praktykowana przez każdego. Nie liczy się tutaj światopogląd, religia czy wiara.

Joga to nie tylko ćwiczenia, ale przede wszystkim ugruntowanie duchowe. Nie każdemu może podobać się to połączenie, dlatego niektórzy tylko wykonują pozycje na macie, nie wgłębiając się w całą jej filozofię.

Joga przede wszystkim kojarzy się z wyciszeniem, medytacją i ćwiczeniami. Każda wykonywana pozycja powinna być precyzyjna, ale nie gwałtowna. Oprócz precyzji ruchu ważną rolę również odgrywa oddech. To właśnie połączenie ruchu i odpowiedniego oddechu prowadzi do sukcesu.
Joga pozwala na wyciszenie i ukojenie bólu. Regularne ćwiczenia pozwolą poprawić siłę mięsień. Sprawia, że kręgosłup, jak i całe plecy są lepiej ukrwione, co w ciągu dnia spowoduje mniejsze odczuwanie dolegliwości.

Ćwiczenia na ból kręgosłupa

Skręty to ćwiczenie idealne dle osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem. Ćwiczenie te likwiduje ból bioder i kręgosłupa, do tego wzmacnia mięśnie szyi.

Skłony do przodu to świetne ćwiczenie dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje mięśnie brzucha i pleców.

Stanie na głowie, czyli pozycje odwrócone reguluje przepływ krwi i uelastycznia kręgosłup.

Zaletą tych wszystkich ćwiczeń jest to, że można wykonywać je w domu.

Call Now Button
0
Your Cart
  • No products in the cart.