Odpoczynek dla oczu

Po kilkugodzinnej pracy przy komputerze nasze oczy mogą być zmęczone. O oczy trzeba dbać tak samo jak i o zęby, które myjemy kilka razy dziennie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na odpoczynek oczu.

Na zmęczone oczy mogą pomóc ciepłe okłady. Wystarczy, że kosmetyczne płatki zanurzymy w ciepłym mleku, bądź herbaty z rumianku i położymy na kwadrans na powiek.

Czas na krótkie ćwiczenia. Tak nasze oczy  tak jak inne części ciała możemy poddawać różnego rodzaju ćwiczeniom dla lepszej koordynacji. Wystarczy, ze zamkniemy na kilka sekund oczy i bardzo szybko je otworzymy. Następnie popatrzymy w prawo, w lewo i na przedmiot znajdujący się najbliżej nas

A co zrobić, jeśli rano obudzimy się z workami pod oczami? Na tą przypadłość skutecznym lekiem będzie plasterek świeżego ogórka, który położymy na podkrążone powieki.

Odpowiednia dieta też ma znaczenie dla naszych gałek oczu. Zbilansowane posiłki, zawierające witaminy i minerały pomogą naszym oczom w codziennej pracy. Dobre dla naszych oczu są witaminy C i E, które niszczą wolne rodniki. Zawarte są w kiwi, jajkach czy migdałach.

Call Now Button
0
Your Cart
  • No products in the cart.