Sposoby na zajady

Zajady to pękające skórki w kącikach warg.  W zimowym okresie mogą nam często towarzyszyć, gdyż wystawiamy nasze usta na zimno. Zajady pojawiają się również z powodu zakażenie bakterią czy grzybami

Zajady mogą się pojawić  przy spadku odporności i niedoborze witaminy B. Również osoby noszące aparat ortodontyczny mogą częściej doświadczać zajadów, gdyż mogą się one wytwarzać przez podrażnienie śluzówek wokół jamy.

Jednym z domowych sposobów na walkę z zajadami jest czosnek. Działa on antybakteryjnie i antygrzybiczo. Czosnek można zetrzeć i położyć na ranę. Taki kompres dobrze jest przytrzymać przez kwadrans. Większą ilość czosnku można też dodawać do potraw, gdyż działa on również wewnątrz naszego organizmu.

Do swojej diety oprócz zwiększonej ilości czosnku warto też dodać produkty zawierające witaminę B. Ryby i awokado ? to właśnie  one mogą pomóc przy niemiłej dolegliwości.

Zielony ogórek  zapobiega namnażaniu się bakterii. Warto, więc położyć na zajady jeden jego plasterek. Ogórek również łagodzi uczucie bólu, które może występować w tym czasie

Na zajady pomaga też zwykłe masło. Masło działa przeciwzapalnie i regeneruje naskórek.

Call Now Button
0
Your Cart
  • No products in the cart.