Zioła na przeziębienie

Zima to trudny okres dla naszego organizmu. Przez mniejszą odporność możemy odczuwać dyskomfort spowodowany przeziębieniem. Zamiast od razu sięgać po leki do apteki, czasem warto najpierw skorzystać z tego, co może zaoferować nam natura

Czarny bez ? w jego kwiatach zawarte są kwasy fenolowe, i olejki eteryczne. Natomiast w owocach znajdują się witaminy C, witaminy z grupy B. Stosowany do płukania gardła działa przeciwzapalnie.

Lipa ? napary z lipy zwiększają wydzielanie się potu i oddychanie przed skórę. Działa przede wszystkim przeciwgorączkowo, ale również można stosować napar z niej na bezsenne noce.

recepta na przeziębienie


Mięta pieprzowa
? podczas przeziębienia można dodać szczyptę mięty do herbaty i odrobinę kwiatów czarnego bzu. Taka herbata działa świetnie na ból gardła i pozwala walczyć z przeziębieniem.

Koper włoski
? jego owoce mogą pomóc na przeziębienie, gdyż zawierają różne olejki i cukry, które działają wykrztuśnie i rozkurczowo.

recepta na przeziębienie

Rumianek ? to jedno z najpopularniejszych ziół stosowanych w domowej apteczce. Ma działanie przeciw zapalne, przeciw alergiczne, jak i może być stosowany w leczeniu kataru poprzez inhalacje.

Ziele tymianku ? działa wykrztuśnie i bakteriobójczo. Bardzo popularne na rynku medycznym są syropy produkowane właśnie z ziela tymianku.

Call Now Button
0
Your Cart
  • No products in the cart.